Перейти до основного вмісту

На політичному роздоріжжі: Запоріжжя святкуватиме День Незалежності у центрі міста


У Запоріжжі відсвяткують День Незалежності традиційною урочистою ходою центральним проспектом, попри офіційні "гуляння" у Дубовці.
Про це порталу Depo.Запоріжжя розповіли у місцевій Просвіті.
Попри те, що офіційні заходи до Дня незалежності у Запоріжжі "відсунуті" у місцевий парк "Дубовий гай", головне свято країни запоріжці відзначатимуть у центрі міста. Нині триває підготовка Святкової ходи – Маршу волі. Як й щороку, 24 серпня містяни йтимуть від бульвару Шевченка до площі Фестивальної та майдану Героїв Революції Гідності.
Усі оргпитання, здебільшого, вирішуються у соціальних мережах. Зокрема, на сторінці Запорізької Просвіти у Facebook про свій намір взяти участь в урочистій ході заявили вже сотні городян. Проте, учасників ходи буде набагато більше, у цьому переконані просвітяни. У Просвіті наголошують: урочиста хода до Дня незалежності, починаючи з 24 серпня 1991 року, стала традиційною у Запоріжжі. Щоразу, за винятком хіба що пари останніх років, коли ініціативу у свої руки брала місцева влада та влаштовувала парад з військовими та технікою, цим заходом опікувалися громадські організації та активісти. "Починаючи з 1991 року 24 серпня, патріотично свідомі запоріжці щороку збираються на бульварі Шевченка та йдуть урочистою ходою центральним проспектом міста до Майдану Героїв. І це вже давно стало гарною традицією. Змінюються назви політичних сил, приходять і змінюються різні мери, депутати та керівники ОДА, а українська традиція лишається", - наголошує очільник Просвіти Запоріжжя Ігор Артюшенко.
Запорізька хода об’єднує, як високоповажних борців за Незалежність кінця 1980-х років, перших просвітян та рухівців, так й сучасну патріотичну молодь та молоді сім'ї з дітьми. Організатори переконані, цього року Марш волі матиме особливе значення, адже є ознаки реваншу проросійських сил в Україні. "Настав час невизначеності та турбулентності в державі, який несе ризики для державності - для реваншу антиукраїнських сил як в країні, так і в нашому рідному Запоріжжі. І саме від нас залежить, чи зможемо ми показати ворогу нашу єдність та консолідованість", - зауважив Артюшенко.


Не виключено, що у цьогорічній запорізькій ході окремою колоною карбуватимуть крок й ветерани АТО. "Якщо набереться належна кількість, то, може, воно так й буде. Нема питання, будемо робити. Проте, окремо щось такого не планувалось", - каже ветеран АТО Тимур Книш.
За словами Книша, як й у попередні роки, воїни приєднаються до урочисто вбраних у вишиванки запоріжців.
Щоправда, певна кількість запорізьких ветеранів АТО та волонтерів будуть в цей час у Києві на Марші захисників Вітчизни. Як розповів представник Руху ветеранів України, запорізький координатор поїздки на київський Марш Володимир Мінко, про централізований виїзд до столиці оголосили цього тижня, тому поки важко сказати, скільки запоріжців долучаться. "На даний момент людей, з тих, кого ми не знаємо, не дуже багато. А кого ми знаємо і спілкуємось, а це Запоріжжя, Бердянськ, Енергодар, Мелітополь, таких чимало. Люди продовжують надавати заявки. Одна анкета всеукраїнська, на якій надала координати Всеукраїнська рада Маршу ветеранів, вона на відповідній сторінці у Facebook, є також анкета по Запорізькій області. Я маю доступ до всеукраїнської, але безпосереднє бронювання місць проходить через анкету Запорізької області. Автобуси будуть стовідсотково. Це не благодійна акція. Зрозуміло, що у нас коштів немає, у ветеранів АТО, щоб самим оплатити усі автобуси. Тому ми винайдемо кошти для часткової компенсації проїзду учасників бойових дій, повністю забезпечимо проїзд родинам загиблих та учасникам бойових дій, що мають інвалідність, а для усіх інших, тобто патріотів, волонтерів, небайдужих громадян, які мають намір долучитися, буде повна вартість проїзду в обидва кінці", – розповів Мінко.

У Запоріжжі урочиста хода у День Незалежності, 24 серпня, розпочнеться о 9:00 на бульварі Шевченка. У Києві збір учасників Маршу захисників триватиме з 8:00 до 9:00 у парку імені Тараса Шевченка. Орієнтовний час початку маршу – 10:00.

Раніше повідомлялося, що чергову річницю Незалежності в Запоріжжі цьогоріч збираються відзначати не на центральній площі міста, а в парку "Дубовий гай". Орієнтовно заходи розпочнуться о 15:00, чиновники на них не виступатимуть. Натомість у парку працюватиме кілька локацій, зокрема з українською кухнею, парк прикрасять українською атрибутикою, віночками, квітами та прапорами.

На Depo Запоріжжя:
День незалежності: Запоріжці збираються на святкову ходу вдома та на Марш захисників – до Києва

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

…відпустка

Я у відпустці. Просився на 24 дні, але… буде менше. Вчора відсипався, а сьогодні рванув на Хортицю.

Савур Могила

Савур Могила, що поблизу Сніжного на Донеччині, де зараз тривають запеклі бої з російськими загарбниками, набула слави, завдяки совіцьким історикам та їхнім дописам про Міус-фронт за часів Другої світової війни. На горі споруджений і відповідний монумент.
За довідниками, складається враження, що іншої Савур Могили нема і не було, тільки совіцька.
Але ж, можна сказати, майже поряд, на території сусідньої Запорізької області, розташовані ще дві Савур Могили – біля села Новопрокопівка, що в Токмакському районі, та в селищі Григорівка, що під Запоріжжям.

Радість, гарна іскро Божа!

Радість, гарна іскро Божа!
Несказанно любо нам
Увійти, царице гожа,
В твій пресвітлий дивний храм.
Все, що строго ділить мода
В’яжеш ти одним вузлом,
Розцвітає братня згода
Під благим твоїм крилом.

Кого доля ощастила
Тим що другові він друг,
Кого любить лада мила, –
Йди до нас в веселий круг.
Йдіть усі, хто зве своєю
В світі душу хоч одну!
Хто ж весь вік черствів душею –
Йди у іншу сторону.

Радість – всесвіту пружина,
Радість – творчості душа,
Дивна космосу машина
Нею живиться й руша.
Радість квіти розвиває
І розгін дає сонцям,
Їх в простори пориває
Невідомі мудрецям.