Перейти до основного вмісту

Хортиця. У кожного своя дорога


Хортиця уже готується зустрічати осінь – шипшина почала рум’яніти…
У кожного своя дорога… Коли прийшов з Хортиці, відкрив новини, а там обурення "команди слуги народу" щодо рекламного відеоролика – це, коли вантажівка "збиває" кандидата у президенти Зеленського, від якого лишається лише купа наркотику, а на завершення резюме: "У кожного своя дорога". Погрожують запроторити за грати на 5 років автора цього відіка… Йде полювання на "ворогів народу"… Реставрують "совок".
Що, що – а "совок" у нас й без реставрації процвітає. Сьогодні, поблизу Широкої балки родина на машині - запитали у мене: як проїхати до альтанки. З’ясувалось, вони з Києва. Сказали, що хочуть побачити справжню Хортицю.
Спробував розповісти про справжню Хортицю. Навіть, хоч це й не входило в мої плани, визвався показати плавні та Протовче, Зорову могилу та Скіфський стан. Ні, кажуть, хочуть на альтанку. Ги! У кожного своя дорога.
Показав їм, де та їхня альтанка й хутко зник – в справжній Хортиці.
Цвіте полин гіркий (Artemisia absinthium), євшан-зілля тільки-но збирається квітнути.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тмутаракань

Це ніякий не край світу, а південний плацдарм Київської Руси…
Якщо поталанить побувати на Зоровій Могилі Хортиці, там де музей просто неба Скіфський стан, і поспілкуватися із запорозьким краєзнавцем Володимиром Шовкуном, який там працює, – вітаю! Маєте чудову нагоду почути і про Тмутаракань також.
Зорова Могила – найвища точка острова. Тож, звідти видно все, навіть Тмутаракань.
Я не жартую.
Щоправда, після розмови з паном Шовкуном про Тмутаракань пройшло чимало часу. А мені ніяк з голови не йде ця його гіпотеза. Дивився в Інтернеті, в книжках, вимірював шлях на мапі. І ось зараз вагався – писати чи ні, тобто – чи готовий я це викласти. Стільки дат, подій… і плутанини.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Бельмак-Могила, що потребує захисту від тамтешніх передекомунізаторів

На Запоріжжі селище Куйбишеве декомунізували на Бельмак, відповідно й район – Бельмацький. Стародавня, історична назва. Цей край з давніх-давен зберіг назву найвищого у Запорозьких степах пагорба – Бельмак-Могили, висота якої 324 метри над рівнем моря. Розташований пагорб у верхів’ях Бельманки, річки, що також має стародавню назву.