Перейти до основного вмісту

Хортиця. У кожного своя дорога


Хортиця уже готується зустрічати осінь – шипшина почала рум’яніти…
У кожного своя дорога… Коли прийшов з Хортиці, відкрив новини, а там обурення "команди слуги народу" щодо рекламного відеоролика – це, коли вантажівка "збиває" кандидата у президенти Зеленського, від якого лишається лише купа наркотику, а на завершення резюме: "У кожного своя дорога". Погрожують запроторити за грати на 5 років автора цього відіка… Йде полювання на "ворогів народу"… Реставрують "совок".
Що, що – а "совок" у нас й без реставрації процвітає. Сьогодні, поблизу Широкої балки родина на машині - запитали у мене: як проїхати до альтанки. З’ясувалось, вони з Києва. Сказали, що хочуть побачити справжню Хортицю.
Спробував розповісти про справжню Хортицю. Навіть, хоч це й не входило в мої плани, визвався показати плавні та Протовче, Зорову могилу та Скіфський стан. Ні, кажуть, хочуть на альтанку. Ги! У кожного своя дорога.
Показав їм, де та їхня альтанка й хутко зник – в справжній Хортиці.
Цвіте полин гіркий (Artemisia absinthium), євшан-зілля тільки-но збирається квітнути.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Сто тисяч загинуло під час знищення Дніпрогесу за секретним наказом Сталіна

Днями говорив з Юрою Віліновим, запорізьким краєзнавцем, якого тут постійно цитую, і признався, що за кожним разом, коли буваю на греблі Дніпрогесу, мрію про одне – якби на мить її прибрати і побачити пороги. Ну, якщо не всі, то хоч Ненаситця – Діда.

Довга Могила

Зважаючи на історичні факти, археологія радянських часів, здебільшого ґрунтувалася на пошуках скарбів. Золото, срібло, дорогоцінне каміння тощо – завозилося до столиці. Самі ж історичні пам’ятки, певно, навмисне руйнувалися, стиралися з лиця землі, а також підпадали під «ліквідацію» й науковці та дослідники.
Така ж доля спіткала й так званий Вознесенівський або Кічкаський «скарб» – капища і святилища, що на Довгій Могилі (нині промислова зона міста Запоріжжя).

Меч Святослава

Меч часів Святослава – безумовно, унікальна знахідка, цінний музейний експонат. Втім, достеменно не відомо, чи належав він Святославу, або комусь із княжої дружини.
За інформацією дослідників, меч подібний до п’яти мечів, віднайдених у 1928 році поблизу Кічкаса, коли розпочали будувати Дніпрогес.