Перейти до основного вмісту

Хортиця. 50 відтінків спеки


Ось, розпочала відлік друга половина літа. Хортиця червоніє…
Певно грядуть дощі, бо сьогодні – Сонце, як скажене, все довкола аж шкварчить. Прохолоди навіть від Дніпра не відчувається.
Повітря розпечене, наповнене ароматами різнотрав’я. Це як у фітокамері, але ще краще. Щоправда, ніколи не був у фітокамері, чув лише рекламу. Уявляю собі, що це якесь закрите приміщення, туди за гроші засовують людей та дмухають на них парфумами.
На Хортиці – все натуральне. Окрім фітотерапії, ще й мушки, оси, джмелі… безліч різноманітних деркотливих кусучок. І це все, як кажуть, на любителя.
Шипшина почала червоніти, а ще Дніпро зацвів… понад берегом позеленів.Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тмутаракань

Це ніякий не край світу, а південний плацдарм Київської Руси…
Якщо поталанить побувати на Зоровій Могилі Хортиці, там де музей просто неба Скіфський стан, і поспілкуватися із запорозьким краєзнавцем Володимиром Шовкуном, який там працює, – вітаю! Маєте чудову нагоду почути і про Тмутаракань також.
Зорова Могила – найвища точка острова. Тож, звідти видно все, навіть Тмутаракань.
Я не жартую.
Щоправда, після розмови з паном Шовкуном про Тмутаракань пройшло чимало часу. А мені ніяк з голови не йде ця його гіпотеза. Дивився в Інтернеті, в книжках, вимірював шлях на мапі. І ось зараз вагався – писати чи ні, тобто – чи готовий я це викласти. Стільки дат, подій… і плутанини.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Бельмак-Могила, що потребує захисту від тамтешніх передекомунізаторів

На Запоріжжі селище Куйбишеве декомунізували на Бельмак, відповідно й район – Бельмацький. Стародавня, історична назва. Цей край з давніх-давен зберіг назву найвищого у Запорозьких степах пагорба – Бельмак-Могили, висота якої 324 метри над рівнем моря. Розташований пагорб у верхів’ях Бельманки, річки, що також має стародавню назву.