Перейти до основного вмісту

Хортиця. 50 відтінків спеки


Ось, розпочала відлік друга половина літа. Хортиця червоніє…
Певно грядуть дощі, бо сьогодні – Сонце, як скажене, все довкола аж шкварчить. Прохолоди навіть від Дніпра не відчувається.
Повітря розпечене, наповнене ароматами різнотрав’я. Це як у фітокамері, але ще краще. Щоправда, ніколи не був у фітокамері, чув лише рекламу. Уявляю собі, що це якесь закрите приміщення, туди за гроші засовують людей та дмухають на них парфумами.
На Хортиці – все натуральне. Окрім фітотерапії, ще й мушки, оси, джмелі… безліч різноманітних деркотливих кусучок. І це все, як кажуть, на любителя.
Шипшина почала червоніти, а ще Дніпро зацвів… понад берегом позеленів.Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Сто тисяч загинуло під час знищення Дніпрогесу за секретним наказом Сталіна

Днями говорив з Юрою Віліновим, запорізьким краєзнавцем, якого тут постійно цитую, і признався, що за кожним разом, коли буваю на греблі Дніпрогесу, мрію про одне – якби на мить її прибрати і побачити пороги. Ну, якщо не всі, то хоч Ненаситця – Діда.

Довга Могила

Зважаючи на історичні факти, археологія радянських часів, здебільшого ґрунтувалася на пошуках скарбів. Золото, срібло, дорогоцінне каміння тощо – завозилося до столиці. Самі ж історичні пам’ятки, певно, навмисне руйнувалися, стиралися з лиця землі, а також підпадали під «ліквідацію» й науковці та дослідники.
Така ж доля спіткала й так званий Вознесенівський або Кічкаський «скарб» – капища і святилища, що на Довгій Могилі (нині промислова зона міста Запоріжжя).

Меч Святослава

Меч часів Святослава – безумовно, унікальна знахідка, цінний музейний експонат. Втім, достеменно не відомо, чи належав він Святославу, або комусь із княжої дружини.
За інформацією дослідників, меч подібний до п’яти мечів, віднайдених у 1928 році поблизу Кічкаса, коли розпочали будувати Дніпрогес.