Перейти до основного вмісту

Хортиця. Маковеї


Я не про релігійне, не про сьогоднішній медовий Спас та не про повстання Маковеїв…

Як не крути, а слово "Маковеї" у мене асоціюється з маком… Точніше, з маковими коробочками, що у цей день несуть до церкви… та з маковими коробочками, що стоять серед степу, та готові розсіятись, щоб вродити знов…
Від арамейського makkaba – молот. Звідси, певно й вірування, що освячений на медовий Спас мак, якщо посипати його насінням по куткам хати, виганяє злих духів.
На Хортиці маку вистачає, тож й злі духи сюди не сунуться…
Красне літо відгуділо, і все добре вродило.
Смакував сьогодні грушки-дички… Й навіть шовковицю… Пізня, вона – ввібрала в себе все, що інші проґавили. Це, як краля, що довго чекала на кавалера.
А коли йшов через коноплі, вітерець здував зелененький "врожай", так що – і надихався, і підфарбувався…
А ще мандрував у плавнях – в обіймах латаття та численного птаства…


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Довга Могила

Зважаючи на історичні факти, археологія радянських часів, здебільшого ґрунтувалася на пошуках скарбів. Золото, срібло, дорогоцінне каміння тощо – завозилося до столиці. Самі ж історичні пам’ятки, певно, навмисне руйнувалися, стиралися з лиця землі, а також підпадали під «ліквідацію» й науковці та дослідники.
Така ж доля спіткала й так званий Вознесенівський або Кічкаський «скарб» – капища і святилища, що на Довгій Могилі (нині промислова зона міста Запоріжжя).

Рождество Твоє, Христе, Боже наш

Голодомор 1946-47 року… Після війни совіцька влада сплановано випробовувала голодом українських дітей, жінок, стариків. Чоловіків, сотні тисяч, Москва винищила раніше, восени 1943 року під час форсування Дніпра. Це було так зване «искупление кровью» лише за те, що українці перебували на окупованій території. Вердикт Жукова: «…все хохльі – предатели! Чем больше в Днепре потопим, тем меньше потом, после войньі, придется ссьілать в Сибирь!»

Сковорода по-київськи, або Як мене профпридатності позбавили

Ось, цей за цим стародавнім будиночком з каштанами й розташована та установа, що винесла для мене суровий приговор щодо моєї профпридатності…