Перейти до основного вмісту

Хортиця. Маковеї


Я не про релігійне, не про сьогоднішній медовий Спас та не про повстання Маковеїв…

Як не крути, а слово "Маковеї" у мене асоціюється з маком… Точніше, з маковими коробочками, що у цей день несуть до церкви… та з маковими коробочками, що стоять серед степу, та готові розсіятись, щоб вродити знов…
Від арамейського makkaba – молот. Звідси, певно й вірування, що освячений на медовий Спас мак, якщо посипати його насінням по куткам хати, виганяє злих духів.
На Хортиці маку вистачає, тож й злі духи сюди не сунуться…
Красне літо відгуділо, і все добре вродило.
Смакував сьогодні грушки-дички… Й навіть шовковицю… Пізня, вона – ввібрала в себе все, що інші проґавили. Це, як краля, що довго чекала на кавалера.
А коли йшов через коноплі, вітерець здував зелененький "врожай", так що – і надихався, і підфарбувався…
А ще мандрував у плавнях – в обіймах латаття та численного птаства…


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тмутаракань

Це ніякий не край світу, а південний плацдарм Київської Руси…
Якщо поталанить побувати на Зоровій Могилі Хортиці, там де музей просто неба Скіфський стан, і поспілкуватися із запорозьким краєзнавцем Володимиром Шовкуном, який там працює, – вітаю! Маєте чудову нагоду почути і про Тмутаракань також.
Зорова Могила – найвища точка острова. Тож, звідти видно все, навіть Тмутаракань.
Я не жартую.
Щоправда, після розмови з паном Шовкуном про Тмутаракань пройшло чимало часу. А мені ніяк з голови не йде ця його гіпотеза. Дивився в Інтернеті, в книжках, вимірював шлях на мапі. І ось зараз вагався – писати чи ні, тобто – чи готовий я це викласти. Стільки дат, подій… і плутанини.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Бельмак-Могила, що потребує захисту від тамтешніх передекомунізаторів

На Запоріжжі селище Куйбишеве декомунізували на Бельмак, відповідно й район – Бельмацький. Стародавня, історична назва. Цей край з давніх-давен зберіг назву найвищого у Запорозьких степах пагорба – Бельмак-Могили, висота якої 324 метри над рівнем моря. Розташований пагорб у верхів’ях Бельманки, річки, що також має стародавню назву.