Перейти до основного вмісту

Хортиця. Маковеї


Я не про релігійне, не про сьогоднішній медовий Спас та не про повстання Маковеїв…

Як не крути, а слово "Маковеї" у мене асоціюється з маком… Точніше, з маковими коробочками, що у цей день несуть до церкви… та з маковими коробочками, що стоять серед степу, та готові розсіятись, щоб вродити знов…
Від арамейського makkaba – молот. Звідси, певно й вірування, що освячений на медовий Спас мак, якщо посипати його насінням по куткам хати, виганяє злих духів.
На Хортиці маку вистачає, тож й злі духи сюди не сунуться…
Красне літо відгуділо, і все добре вродило.
Смакував сьогодні грушки-дички… Й навіть шовковицю… Пізня, вона – ввібрала в себе все, що інші проґавили. Це, як краля, що довго чекала на кавалера.
А коли йшов через коноплі, вітерець здував зелененький "врожай", так що – і надихався, і підфарбувався…
А ще мандрував у плавнях – в обіймах латаття та численного птаства…


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.