Перейти до основного вмісту

Таємниця Синього озера та фекальна "вуздечка" Запоріжжя


Півдня на картах вивчав ландшафти – Запоріжжя та Холодного Яру…

До цього спонукала ранкова розмова. З дуже цікавою людиною. Ця людина начиталась легенд і переповіла мені одну з них – про Синє озеро, що в Холодному Яру.
Про розташування цього Синього озера ніхто не знає й не відає… Ще до Великого потопу у Холодному Яру, на тому місці, де тепер це озеро, було велике місто. Але воно зникло - пішло глибоко під землю. Його поглинула величезна крижана глиба, що поверх міста утворила озеро з кришталево чистою водою. Температура води постійна, взимку й влітку, завжди +7, навіть у люті морози не замерзає. А душі містян літають над тим озером. Тому те місце має надзвичайно потужну позитивну енергетику…
Чекайте, - кажу, - таке ж озеро, з такою ж назвою - Синє озеро – неподалік Запоріжжя, під Григорівкою, в урочищі Пристени. Влітку й взимку температура води плюсова, 8-10 градусів, в морози не замерзає. Це, можна сказати, часточка Великого Лугу, що дивом вціліла…


Був на запорізькому Синьому озері минулої зими, найбільше здивував струмочок джерельної води, що поряд з озером. Мороз, аж шкварчало, а річечка в зелені…Втім, на відміну від Синього озера Холодного Яру, позитивна енергетика запорізького Синього озера, власне, як й всього Запорожжя, блокує "вуздечка", що на Хортиці.
Ця "вуздечка" розташована на Зоровій Могилі – майже 60 метрів над рівнем Дніпра і 74 метри над рівнем моря – найвищій точці Запорожжя. Вона навіть вище за бані церков, що у місті та довкола. Утворили цю "вуздечку" совіти, ймовірно навмисно – вони добре знали, що робили.
Ця "вуздечка" – це відстійник фекальних стоків, що буквально поряд з музейним комплексом "Скіфський стан", що на Зоровій Могилі Хортиці. Й саме все те лайно, що у цьому відстійнику, вуздечкою накинуте на тутешній та довколишній позитив. А звідси, - сказала людина, з якою сьогодні говорив вранці, - й всі проблеми – екологія, "вата" в головах тощо.


"Реберця" на мапі – це й є той самий відстійник фекальних стоків, що спорудили у 1963 році на Зоровій Могилі Хортиці.


Ліворуч – Зорова Могила, праворуч – адмінцентр Запоріжжя, де ще з дев’яностих років минулого століття планують спорудити храм. Але не побудували, бо УПЦ Київського патріархату.
Там все ще стоїть хрест…


Ліворуч – Зорова Могила, праворуч – старе місто, Покровська церква московського патріархату.


А це, праворуч, катедральний Свято-Троїцький собор УПЦ Київського патріархату. Місце, певно, спеціально виділили на окраїні міста… Але перевага в тому, що розташований собор значно вище, аніж московська Покровська церква у старому місті…

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

…відпустка

Я у відпустці. Просився на 24 дні, але… буде менше. Вчора відсипався, а сьогодні рванув на Хортицю.

Савур Могила

Савур Могила, що поблизу Сніжного на Донеччині, де зараз тривають запеклі бої з російськими загарбниками, набула слави, завдяки совіцьким історикам та їхнім дописам про Міус-фронт за часів Другої світової війни. На горі споруджений і відповідний монумент.
За довідниками, складається враження, що іншої Савур Могили нема і не було, тільки совіцька.
Але ж, можна сказати, майже поряд, на території сусідньої Запорізької області, розташовані ще дві Савур Могили – біля села Новопрокопівка, що в Токмакському районі, та в селищі Григорівка, що під Запоріжжям.

Радість, гарна іскро Божа!

Радість, гарна іскро Божа!
Несказанно любо нам
Увійти, царице гожа,
В твій пресвітлий дивний храм.
Все, що строго ділить мода
В’яжеш ти одним вузлом,
Розцвітає братня згода
Під благим твоїм крилом.

Кого доля ощастила
Тим що другові він друг,
Кого любить лада мила, –
Йди до нас в веселий круг.
Йдіть усі, хто зве своєю
В світі душу хоч одну!
Хто ж весь вік черствів душею –
Йди у іншу сторону.

Радість – всесвіту пружина,
Радість – творчості душа,
Дивна космосу машина
Нею живиться й руша.
Радість квіти розвиває
І розгін дає сонцям,
Їх в простори пориває
Невідомі мудрецям.