Перейти до основного вмісту

Таємниця Синього озера та фекальна "вуздечка" Запоріжжя


Півдня на картах вивчав ландшафти – Запоріжжя та Холодного Яру…

До цього спонукала ранкова розмова. З дуже цікавою людиною. Ця людина начиталась легенд і переповіла мені одну з них – про Синє озеро, що в Холодному Яру.
Про розташування цього Синього озера ніхто не знає й не відає… Ще до Великого потопу у Холодному Яру, на тому місці, де тепер це озеро, було велике місто. Але воно зникло - пішло глибоко під землю. Його поглинула величезна крижана глиба, що поверх міста утворила озеро з кришталево чистою водою. Температура води постійна, взимку й влітку, завжди +7, навіть у люті морози не замерзає. А душі містян літають над тим озером. Тому те місце має надзвичайно потужну позитивну енергетику…
Чекайте, - кажу, - таке ж озеро, з такою ж назвою - Синє озеро – неподалік Запоріжжя, під Григорівкою, в урочищі Пристени. Влітку й взимку температура води плюсова, 8-10 градусів, в морози не замерзає. Це, можна сказати, часточка Великого Лугу, що дивом вціліла…


Був на запорізькому Синьому озері минулої зими, найбільше здивував струмочок джерельної води, що поряд з озером. Мороз, аж шкварчало, а річечка в зелені…Втім, на відміну від Синього озера Холодного Яру, позитивна енергетика запорізького Синього озера, власне, як й всього Запорожжя, блокує "вуздечка", що на Хортиці.
Ця "вуздечка" розташована на Зоровій Могилі – майже 60 метрів над рівнем Дніпра і 74 метри над рівнем моря – найвищій точці Запорожжя. Вона навіть вище за бані церков, що у місті та довкола. Утворили цю "вуздечку" совіти, ймовірно навмисно – вони добре знали, що робили.
Ця "вуздечка" – це відстійник фекальних стоків, що буквально поряд з музейним комплексом "Скіфський стан", що на Зоровій Могилі Хортиці. Й саме все те лайно, що у цьому відстійнику, вуздечкою накинуте на тутешній та довколишній позитив. А звідси, - сказала людина, з якою сьогодні говорив вранці, - й всі проблеми – екологія, "вата" в головах тощо.


"Реберця" на мапі – це й є той самий відстійник фекальних стоків, що спорудили у 1963 році на Зоровій Могилі Хортиці.


Ліворуч – Зорова Могила, праворуч – адмінцентр Запоріжжя, де ще з дев’яностих років минулого століття планують спорудити храм. Але не побудували, бо УПЦ Київського патріархату.
Там все ще стоїть хрест…


Ліворуч – Зорова Могила, праворуч – старе місто, Покровська церква московського патріархату.


А це, праворуч, катедральний Свято-Троїцький собор УПЦ Київського патріархату. Місце, певно, спеціально виділили на окраїні міста… Але перевага в тому, що розташований собор значно вище, аніж московська Покровська церква у старому місті…

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Виноградний Спас з трьома яблучками

Як швидко промайнуло літечко-літо…
Уже й Спас.

Хортиця. Прокидається сон-трава, і ніяких аномалій

Лютий – зовсім нелютий… Майже повсюди уже квітнуть первоцвіти. Вчора побачив у Facebook світлини з пролісками і шафраном з Національного природного парку «Бузький Гард», тож рванув на Хортицю. Якщо у долині Південного Бугу цвіте, а це майже поряд, значить, має бути і у нас. Як таке пропустити?