Перейти до основного вмісту

Святий вечір


На Святвечір, після Царських часів, у нас, у храмі, повелась давня традиція – священики першими починають віншувати колядками.

Сьогодні також співали. Щоправда, лише "Радуйся…" Раніше було більше. Вірні підспівували. Дехто вперше в житті… Це ж Запоріжжя – русифіковано-індустріальне, чимало людей взагалі дізнались про колядки, ось, тут, в церкві, завдяки цьому співу у церкві...
…Коли повертався з церкви тролейбусом, у вікно бачив колядників. Хлопці, десь з десяток, у шароварах, вишиванках, кожухах – та зі Звіздою. Аж, ахнув від несподіванки. У Запоріжжі – та вертеп!? Шкодую, що не вийшов та не приєднався. Поспішав до даму, мама чекала…


Запорізький Свято-Троїцький катедральний собор УПЦ Київського патріархату

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.