Перейти до основного вмісту

Запоріжжя. 245-річчя московської окупації


Сьогодні у Запоріжжі почали святкування Дня міста – ярмарком на Набережній.

Взагалі-то, День міста – 14 жовтня, на Покрову, свято, яке шанували запорожці. Крім того, у минулому році на міськраді обговорювали питання щодо року заснування міста, визначили 952 рік – на підставі трактату Костянтна VII Багрянородного «Про управління імперією» (складений у 943-953 роках) – першої письмової згадки про існування городища на обох берегах Дніпра та острові Хортиця (Св.Георгія).
Втім, святкують 245-річчя… за московським трактуванням історії, за яким на цих землях – Дикому полі – ніц нічого не було, аж поки не прийшли «благодєтєлі» з Московії, які й принесли сюди «цивілізацію» та московське «православіє»… До речі, щоб заохотити лапотників та каторжних, яких силоміць зганяли сюди з Московії, їм обіцяли, що побудують тут таке ж саме місто, як Москва…
На роботи нікого з місцевих не брали, тільки «своїх». Всім козакам, які траплялись під руку, рубали голови… Власне, відбувалося теж саме, що зараз на окупованих путінськими вояками Криму та Донбасі…
На 245-річчя у Запоріжжі приготували 250-килограмовий торт – на п’ять кілограмів/років перестаралися, і… Ні, з лопат не роздавали. Організатори свята не привезли лопати. Шматки торту хапали руками. Як повідомляють ті, хто це бачив, під час штовханини міліція була безсила зупинити натовп…Cвітлини з сайту Громадського радіо.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.