Перейти до основного вмісту

Хортиця. За крок до осені


А ось і я – в яру, за бажанням можна розгледіти…
Маршрут був чималенький – понад берегом Старого Дніпра до плавнів, а звідти на Зорову могилу… Зі мною була панянка, пару років тому обіцяв зводити на латаття, і ось нарешті дійшли…


Дивина.


«Неправильний прапор» у плавнях.


Протовче.

Символ Запорозького краю.
А це фрукт – плід жовтого латаття.Святилище III-II тисячоліття до нашої ери, воно вельми подібне до того, що на Брагарні.


Половець – за всіма правилами: на кургані і з головою коня.


Скіф, копія найстарішої скіфської скульптури, віднайденої на околиці Ольвії (нині Миколаївська область), V століття до нашої ери.
А пташка на його голові – з нашої ери…Половчанка.


Зорова Могила… Нижче світлина – вигляд на Запоріжжя з цієї гори… Як у нас тепер кажуть, Ахмєтов кочегарить. Це ще й помірно димить…


І щоб на позитиві закінчити цей фотозвіт – пам’ятник писанці, до речі, найперший в Україні…


Вважають, що це енергетично сильне місце, тому тут людей завжди багато, сьогодні зокрема один за другим під’їжджали весільні кортежі…
Люди прагнуть щастя.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.