Перейти до основного вмісту

Пам'ятаємо...


Коли закінчився молебень, люди залишилися на своїх місцях, стояли і мовчали…
Мовчали довго, мабуть, хвилин п’ятнадцять… Не знаю, як хто, а я не міг зрушити з місця – нахлинуло всього й потрохи, боляче за людей, які загинули від голодомору – навмисного винищення радянськими окупантами українців лише за те, що українці, але пеком пекло ще й те, що відбувається зараз…


На фото: молебень біля пам’ятника Жертвам голодомору 1932-1933 років, що у Запоріжжі на подвір’ї Св.Троїцького кафедрального собору УПЦ КП.
Людей прийшло небагато…
У Запоріжжі сьогодні біля іншого пам’ятника – Жертвам голоду – палили свічки. Там представники влади та різні партії. Певно й людей чимало. Точно не знаю.
А цей пам’ятник – Жертвам голодомору 1932-1933 років, про що раніше уже розповідав.
Пам’ятник спорудили на кошти Пилипа Миколайовича Тараненка. Він сьогодні не зміг прийти на молебень – йому 27 листопада 100 років.
На відео – архієпископ Григорій розповідає про Пилипа Миколайовича Тараненка.
Жертвам голодомору хтось залишив яблучко і цукерку…

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.