Перейти до основного вмісту

Бестидне устя


У теплу пору року мені соромно спускатися у Наумову балку – там дядьки з цюцюрками…

Вчора, користуючись нагодою, що зима і залупи на холоді не виставляють на показ, спеціально спланував собі похід саме туди. Хотілося побачити та сфотографувати з берега устя балки. Дещо встиг, бо майже тут же з’явився чоловік і повісив свій жовтий целофановий пакет на дерево, і став ходити туди-сюди, певно нервував, когось чекав – і мені зіпсував краєвид. А, коли я піднявся нагору, той парубок був уже не один. Парочка, щоправда, одягнуті, пестили один одному сіднички…
У Наумовій балці уже чимало років збираються запорізькі нудисти.
Як на мене, невдалий вибір. Тут довкола тисячі могил запорозьких козаків і московських вояків – часів московсько-турецької війни 1735-39 років. Збереглися й редути. Назва балки походить від імені Наума Кармазя – був такий козак, він, а потім і його син керували перевозом через Дніпро, від Торгової Бухти, що навпроти балки…
До речі, саме тут Володимир Бортко знімав ганебного «Тараса Бульбу». А московські історики намагаються нас переконати, що балка названа на честь їхнього віце-адмірала Наума Сінявина… Зважаючи на це та на заводські бази відпочинку, що довкола, а також дачу секретаря обкому КПРС часів колишнього СРСР, певно, нудистський пляж – красномовно характеризує реалії.


Устя балки розділяє струмочок джерельної води.


Дуб утримує скелю.


З-під скелі…


Вигляд балки зі скелі. Там, далі видно острів Байди…


Не вистачає тільки червоного ліхтаря.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.