Перейти до основного вмісту

Хортиця: Коли цвіте євшан-зілля


Хортиця срібними крапельками зустрічала перші промінчики Сонця. Роси по самі вуха. Якби й не хотів, скупався…


Рівнодення – особлива мить, літо повернуло на осінь. Та це ще не осінь. За якусь годину-дві від нічної прохолоди ніц не лишилось. Навіть й не помітив, як мій одяг висох. Лише попід травами земля зберігала вологу. Було дуже приємно йти босоніж… і відчувати себе єдиним цілим зі Стародавнім степом Хортиці.
Люблю цю частину острова, яка, до речі, так й називається – Стародавній степ. Й прийшов сюди, у рівнодення, не випадково. Зараз тут цвіте євшан-зілля – літописний легендарний степовий полинь. Його чудодійний аромат зрозумілий тільки для своїх, корінням степового люду…

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.