Перейти до основного вмісту

Хортиця. Висяче болото


Висяче болото – бо воно на скелі висить.
Усередині скелі, десь на глибині двох метрів, залягають ґрунтові води, що сприяють зволоженню та заболочуванню цієї ділянки. Тому тут ростуть очерет та осока. Поряд з болотними - чимало степових трав…
Ця гідрологічна пам'ятка природи розташована на прибережній смузі Стародавнього степу, що вздовж Старого Дніпра. Дуже гарне місце, і гарне будь-якої пори року. Численне степове різнотрав’я утворює "килим", що унеможливлює провалювання або затягування у болото. Хоча, коли дуже вогко, це десь восени, й трав’яний "килим" втрачає пружність, то ноги грузнуть у землю…
Під скелею, на якій висить болото, й моя любима стара верба…
Всі світлини з болота та з-під скелі, на якій воно висить, з-під моєї верби…

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Сто тисяч загинуло під час знищення Дніпрогесу за секретним наказом Сталіна

Днями говорив з Юрою Віліновим, запорізьким краєзнавцем, якого тут постійно цитую, і признався, що за кожним разом, коли буваю на греблі Дніпрогесу, мрію про одне – якби на мить її прибрати і побачити пороги. Ну, якщо не всі, то хоч Ненаситця – Діда.

Довга Могила

Зважаючи на історичні факти, археологія радянських часів, здебільшого ґрунтувалася на пошуках скарбів. Золото, срібло, дорогоцінне каміння тощо – завозилося до столиці. Самі ж історичні пам’ятки, певно, навмисне руйнувалися, стиралися з лиця землі, а також підпадали під «ліквідацію» й науковці та дослідники.
Така ж доля спіткала й так званий Вознесенівський або Кічкаський «скарб» – капища і святилища, що на Довгій Могилі (нині промислова зона міста Запоріжжя).

Меч Святослава

Меч часів Святослава – безумовно, унікальна знахідка, цінний музейний експонат. Втім, достеменно не відомо, чи належав він Святославу, або комусь із княжої дружини.
За інформацією дослідників, меч подібний до п’яти мечів, віднайдених у 1928 році поблизу Кічкаса, коли розпочали будувати Дніпрогес.