Перейти до основного вмісту

Хортиця. Висяче болото


Висяче болото – бо воно на скелі висить.
Усередині скелі, десь на глибині двох метрів, залягають ґрунтові води, що сприяють зволоженню та заболочуванню цієї ділянки. Тому тут ростуть очерет та осока. Поряд з болотними - чимало степових трав…
Ця гідрологічна пам'ятка природи розташована на прибережній смузі Стародавнього степу, що вздовж Старого Дніпра. Дуже гарне місце, і гарне будь-якої пори року. Численне степове різнотрав’я утворює "килим", що унеможливлює провалювання або затягування у болото. Хоча, коли дуже вогко, це десь восени, й трав’яний "килим" втрачає пружність, то ноги грузнуть у землю…
Під скелею, на якій висить болото, й моя любима стара верба…
Всі світлини з болота та з-під скелі, на якій воно висить, з-під моєї верби…

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тмутаракань

Це ніякий не край світу, а південний плацдарм Київської Руси…
Якщо поталанить побувати на Зоровій Могилі Хортиці, там де музей просто неба Скіфський стан, і поспілкуватися із запорозьким краєзнавцем Володимиром Шовкуном, який там працює, – вітаю! Маєте чудову нагоду почути і про Тмутаракань також.
Зорова Могила – найвища точка острова. Тож, звідти видно все, навіть Тмутаракань.
Я не жартую.
Щоправда, після розмови з паном Шовкуном про Тмутаракань пройшло чимало часу. А мені ніяк з голови не йде ця його гіпотеза. Дивився в Інтернеті, в книжках, вимірював шлях на мапі. І ось зараз вагався – писати чи ні, тобто – чи готовий я це викласти. Стільки дат, подій… і плутанини.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Бельмак-Могила, що потребує захисту від тамтешніх передекомунізаторів

На Запоріжжі селище Куйбишеве декомунізували на Бельмак, відповідно й район – Бельмацький. Стародавня, історична назва. Цей край з давніх-давен зберіг назву найвищого у Запорозьких степах пагорба – Бельмак-Могили, висота якої 324 метри над рівнем моря. Розташований пагорб у верхів’ях Бельманки, річки, що також має стародавню назву.