Перейти до основного вмісту

Хортиця. Висяче болото


Висяче болото – бо воно на скелі висить.
Усередині скелі, десь на глибині двох метрів, залягають ґрунтові води, що сприяють зволоженню та заболочуванню цієї ділянки. Тому тут ростуть очерет та осока. Поряд з болотними - чимало степових трав…
Ця гідрологічна пам'ятка природи розташована на прибережній смузі Стародавнього степу, що вздовж Старого Дніпра. Дуже гарне місце, і гарне будь-якої пори року. Численне степове різнотрав’я утворює "килим", що унеможливлює провалювання або затягування у болото. Хоча, коли дуже вогко, це десь восени, й трав’яний "килим" втрачає пружність, то ноги грузнуть у землю…
Під скелею, на якій висить болото, й моя любима стара верба…
Всі світлини з болота та з-під скелі, на якій воно висить, з-під моєї верби…

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.