Перейти до основного вмісту

День Києва на Хортиці


Цього року 25 травня – День Києва, відзначили ми його з киянкою на Хортиці.
Всі синоптики, навіть круті гамериканські, на цей день обіцяли зливи і грози з ранку до ночі. Я дуже переживав, бо це був би колапс… Ні, київську гостю, як домовились, і під зливою повів би у плавні, але… Багнюку місити – то таке, а ось блискавки… то повний екстрим.
Втім, впродовж всього дня навіть не крапнуло. Трохи гримнуло, коли ми їли сало, і тільки. Кажу Оксані, оскільки прогнози синоптиків не справдились, хтось з нас двох …відьмак, й не будемо в нього тикати пальцем.
Як би там не було, та з волі Небес у нас був щасливий день.
Ми дружимо з Оксаною уже понад десять років, з часів LeveJournal. Тоді, ще на блозі був розмістив світлину святилища з плавнів – у промінні. Оксані дуже сподобалась. Й ось, вони нарешті зустрілись: Оксана і промені святилища.


Хортиця наповнена вишуканими ароматами медової трави.
Наразі пора цвітіння ще й медової трави, як зазвичай називають підмаренник (лат. Galium verum). Золотисто-жовті ботожки наповнили медовим ароматом сивоволосий Стародавній степ острова, що над Старим Дніпром, поблизу плавнів. Особливо вишукані ці пахощі зараз, у ці дощові дні, перед грозою.


На Depo Запоріжжя: Острівні пахощі: Чому передгрозова Хортиця віє медом

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.