Перейти до основного вмісту

Хортиця… Ромашки, ковила, маки та чебрець


Хортиця буквально вкрита білосніжним килимом з ромашок і ковили, яким бавиться вітер, розгойдуючи у всі боки.
Рясно також квітнуть чебрець, маки та барвінок.


На заповідній Хортиці декілька степових ділянок, найбільша з них пролягла прибережною смугою вздовж Старого Дніпра від Широкої балки до балки Черняхівки. Це понад два кілометри, в ширину – близько ста метрів. Цю частину острова називають стародавнім степом, або "справжньою Хортицею", якого ніколи не торкався плуг.


На Depo.ua Ковилові хвилі, чабрець і маки: Як дихає справжній хортицький степ

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Тмутаракань

Це ніякий не край світу, а південний плацдарм Київської Руси…
Якщо поталанить побувати на Зоровій Могилі Хортиці, там де музей просто неба Скіфський стан, і поспілкуватися із запорозьким краєзнавцем Володимиром Шовкуном, який там працює, – вітаю! Маєте чудову нагоду почути і про Тмутаракань також.
Зорова Могила – найвища точка острова. Тож, звідти видно все, навіть Тмутаракань.
Я не жартую.
Щоправда, після розмови з паном Шовкуном про Тмутаракань пройшло чимало часу. А мені ніяк з голови не йде ця його гіпотеза. Дивився в Інтернеті, в книжках, вимірював шлях на мапі. І ось зараз вагався – писати чи ні, тобто – чи готовий я це викласти. Стільки дат, подій… і плутанини.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Бельмак-Могила, що потребує захисту від тамтешніх передекомунізаторів

На Запоріжжі селище Куйбишеве декомунізували на Бельмак, відповідно й район – Бельмацький. Стародавня, історична назва. Цей край з давніх-давен зберіг назву найвищого у Запорозьких степах пагорба – Бельмак-Могили, висота якої 324 метри над рівнем моря. Розташований пагорб у верхів’ях Бельманки, річки, що також має стародавню назву.