Перейти до основного вмісту

Хортиця… Ромашки, ковила, маки та чебрець


Хортиця буквально вкрита білосніжним килимом з ромашок і ковили, яким бавиться вітер, розгойдуючи у всі боки.
Рясно також квітнуть чебрець, маки та барвінок.


На заповідній Хортиці декілька степових ділянок, найбільша з них пролягла прибережною смугою вздовж Старого Дніпра від Широкої балки до балки Черняхівки. Це понад два кілометри, в ширину – близько ста метрів. Цю частину острова називають стародавнім степом, або "справжньою Хортицею", якого ніколи не торкався плуг.


На Depo.ua Ковилові хвилі, чабрець і маки: Як дихає справжній хортицький степ

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Довга Могила

Зважаючи на історичні факти, археологія радянських часів, здебільшого ґрунтувалася на пошуках скарбів. Золото, срібло, дорогоцінне каміння тощо – завозилося до столиці. Самі ж історичні пам’ятки, певно, навмисне руйнувалися, стиралися з лиця землі, а також підпадали під «ліквідацію» й науковці та дослідники.
Така ж доля спіткала й так званий Вознесенівський або Кічкаський «скарб» – капища і святилища, що на Довгій Могилі (нині промислова зона міста Запоріжжя).

Рождество Твоє, Христе, Боже наш

Голодомор 1946-47 року… Після війни совіцька влада сплановано випробовувала голодом українських дітей, жінок, стариків. Чоловіків, сотні тисяч, Москва винищила раніше, восени 1943 року під час форсування Дніпра. Це було так зване «искупление кровью» лише за те, що українці перебували на окупованій території. Вердикт Жукова: «…все хохльі – предатели! Чем больше в Днепре потопим, тем меньше потом, после войньі, придется ссьілать в Сибирь!»

Сковорода по-київськи, або Як мене профпридатності позбавили

Ось, цей за цим стародавнім будиночком з каштанами й розташована та установа, що винесла для мене суровий приговор щодо моєї профпридатності…