Перейти до основного вмісту

Хортиця. Квітне мох, а кам’яна тітка вигріває свою піську


4 лютого, за народними прикметами, найхолодніший день зими: "Це не диво, що Афанасій-ломоніс морозив ніс, а ти почекай тимофіївських морозів".
(31 січня – Афанасія, 4 лютого - апостола Тимофія.)
Сьогодні ні тимофіївської заметілі, ні хурделиці, ні морозу. На градуснику +14, сонячно. Ну, а у мене – день народження, і в кращих власних традиціях – зустрів свій новий рік на Хортиці.
Багато-чого було у цій моїй мандрівці… Камінь-смайлик – все ще привітно посміхається, а кам’яна тітчина піська – на тому ж місці, де й раніше була: з Дніпра висунула сраку і вигріває свій "вареничок". Так що все нормально.
На Брагарні – панує тиша…
А ось, на світлинах… Пофоткати мох, що наразі цвіте.Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.