Перейти до основного вмісту

Хортиця… 19022019


Розумію, що 19 лютого, хоч й дата цікавої конфігурації – 19.02.2019, шукати дива марно, але ризикнув…

Ще здалеку, на підході до Хортиці, звернув увагу, що вона біла – посивіла. Уже на острові побачив. Приморозок. А це значить – ніяких первоцвітів не буде. Ніякого дива. Рано ще. Рослинки, не зважаючи на сонячні дні, не поспішають, передчувають морози.
Проте, пробрався через чагарники до галявинки, де зазвичай першими віщують весну проліски. Нема – навіть натяку… Й тут чую, прямо над моєю головою ричання.
Піднімаю голову, на гилці – кіт незадоволений, шипить, мовляв, це його територія, а я заважаю полювати на птахів.
Довелось перепроситись, й зникнути…


Кажуть, чим холодніше останній тиждень лютого, тим тепліше березень… Певно, так й буде.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.