Перейти до основного вмісту

Хортиця. До шароварщини додалось ще одне лихо – коні


Шкода і коней, і Хортицю…

Хортиця - це ж не якийсь "ленд", не парк розваг, а національний заповідник. Втім, нинішнє керівництво на сраку падає, доводить, що на Хортиці була січ… Насправді, ця брехня "годує" заповідник. Жодної січі – військового штабу - на Хортиці ніколи не було.
Хортиця – святиня. Й такою була у всі часи і народи, аж поки сюди не вдерлися кацапи… Загарбники перетворили святиню у шаровароленд
Те ж саме стосується й коней. Під "дахом" заповідника кмітливі бізнесмени на конях катають туристів за шалені гроші…
Коні "на волі" у степовій частині острова нищать унікальну тутешню флору, рідкісні та червонокнижні рослини…
…Уже під кінець моєї сьогоднішньої мандрівки Хортицею цілувався з кіньми.
Перед тим, як вийти на зупинку, одягався. Витягав з торби кохвту та куртку. Неподалік паслися коні. Угледивши, що я мотузуюсь з торбою, мотнули до мене – цілуватись, й підступно зазирали у кишені, сподівались на щось смачненьке.
Але не на того трапили. Поцілуватися з ними поцілувався. Навіть поні цьомкнцу. Й прикривши одежою собі пузо, рушив на зупинку. А коні слідом за мною – з цьомками.
Аж тут раптом з-за дерев вискочили дві дівахі, та зі злістю стали відганяти коней, лаялись, били тварин по мордам… Й мого емоційного позитиву - як й не було.
Бог їм всім суддя. Хортиця, попри людське зло, залишається Хортицею – і продовжує обдаровувати злих і незлих своєю красою…Коментарі

Одна поправочка: керівництво заповідника, принаймні теперішнє, ніколи не заявляло про існування на острові Хортиця Запорозької Січі. Скрізь подається інформація про городок Байди Вишневецького як прототип Січі на острові Мала Хортиця(острів Байда).
Щодо коней... Вони ж не вівці, скільки від них шкоди?
Більше шкоди від людей.

Популярні дописи з цього блогу

Довга Могила

Зважаючи на історичні факти, археологія радянських часів, здебільшого ґрунтувалася на пошуках скарбів. Золото, срібло, дорогоцінне каміння тощо – завозилося до столиці. Самі ж історичні пам’ятки, певно, навмисне руйнувалися, стиралися з лиця землі, а також підпадали під «ліквідацію» й науковці та дослідники.
Така ж доля спіткала й так званий Вознесенівський або Кічкаський «скарб» – капища і святилища, що на Довгій Могилі (нині промислова зона міста Запоріжжя).

Рождество Твоє, Христе, Боже наш

Голодомор 1946-47 року… Після війни совіцька влада сплановано випробовувала голодом українських дітей, жінок, стариків. Чоловіків, сотні тисяч, Москва винищила раніше, восени 1943 року під час форсування Дніпра. Це було так зване «искупление кровью» лише за те, що українці перебували на окупованій території. Вердикт Жукова: «…все хохльі – предатели! Чем больше в Днепре потопим, тем меньше потом, после войньі, придется ссьілать в Сибирь!»

Сковорода по-київськи, або Як мене профпридатності позбавили

Ось, цей за цим стародавнім будиночком з каштанами й розташована та установа, що винесла для мене суровий приговор щодо моєї профпридатності…