Перейти до основного вмісту

Хортиця... Дивина закуталась ковилою


Степова Хортиця… Вздовж Старого Дніпра.

Найкрасивіший куточок острова. Дивом вцілілий, та поки що остаточно не знищений…
Минулого літа тут все горіло, аж до Висячого болота… У заповіднику кажуть, це навмисно хтось шкодив...
Втім, Хортиця сильніша за людину – повстала з попелища. Трави піднялись, а ось, дуби та різні кущі - чорні, обвуглені… Але з-під деяких вже зеленіють молоденькі паростки. Особливо шипшина – встигла вигнати гілочки, відцвісти і вже з маленькими ягідками.
Прикро, що на Висячому болоті вогонь винищив полинь. Там був килим з полину та чебрецю. Тепер болото "із залисинами". Хоча очерет ожив, і дивина закуталась ковилою. Красиво…
Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.