Перейти до основного вмісту

Козацький іконостас


Не зважаючи на те, що розташована серед численний музейних експонатів історико-культурного комплексу “Запорозька Січ”, Покровська церква – діюча.


Це унікальний і найстаріший на Запоріжжі іконостас. Переважна більшість його ікон датовані першою половиною вісімнадцятого сторіччя, а також декілька - сімнадцятим. Всі вони відповідають класичній іконописній школі часів запорозького козацтва.
Крім того, у церкві були повністю відтворені всі деталі іконостасу, зокрема дияконських та царських врат, включаючи елементи дерев’яного різьблення тощо.
Як повідомили фахівці, ці ікони, принаймні частина з них, були намальовані львівським майстром. Відомо лише, що певний час вони зберігалися у монастирі на Закарпатті, потім потрапили до приватної колекції. У церкву на Хортицю для постійної експозиції їх передав приватний колекціонер, який побажав залишитися неназваним.
27 грудня 2015 року цей іконостас у Покровській церкві освятив Святійший Патріарх Київській і всієя Руси-України Філарет.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.