Перейти до основного вмісту

Козацький іконостас


Не зважаючи на те, що розташована серед численний музейних експонатів історико-культурного комплексу “Запорозька Січ”, Покровська церква – діюча.


Це унікальний і найстаріший на Запоріжжі іконостас. Переважна більшість його ікон датовані першою половиною вісімнадцятого сторіччя, а також декілька - сімнадцятим. Всі вони відповідають класичній іконописній школі часів запорозького козацтва.
Крім того, у церкві були повністю відтворені всі деталі іконостасу, зокрема дияконських та царських врат, включаючи елементи дерев’яного різьблення тощо.
Як повідомили фахівці, ці ікони, принаймні частина з них, були намальовані львівським майстром. Відомо лише, що певний час вони зберігалися у монастирі на Закарпатті, потім потрапили до приватної колекції. У церкву на Хортицю для постійної експозиції їх передав приватний колекціонер, який побажав залишитися неназваним.
27 грудня 2015 року цей іконостас у Покровській церкві освятив Святійший Патріарх Київській і всієя Руси-України Філарет.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Виноградний Спас з трьома яблучками

Як швидко промайнуло літечко-літо…
Уже й Спас.

Хортиця. Прокидається сон-трава, і ніяких аномалій

Лютий – зовсім нелютий… Майже повсюди уже квітнуть первоцвіти. Вчора побачив у Facebook світлини з пролісками і шафраном з Національного природного парку «Бузький Гард», тож рванув на Хортицю. Якщо у долині Південного Бугу цвіте, а це майже поряд, значить, має бути і у нас. Як таке пропустити?