Перейти до основного вмісту

Запоріжжя започатковує нью-йоркський стиль


Зовнішні непривабливі споруди старого млину перевтілюють у новітній мистецький об’єкт.


Старі споруди комплексу “Запоріжжя-млин”, що на вулиці Сергія Серікова у Запоріжжі, власник цього підприємства Максим Дрозденко обіцяє зробити красивими та зовнішньо привабливими. “Знести їх, не знесеш”, - розповів він кореспонденту порталу Depo.Запоріжжя. Адже млин є діючим. А облізла зелена фарба на стінах одного з елеваторів, “працює” не на користь іміджу міста, тим більше, що ця будівля домінує над автошляхом на в’їзді до Запоріжжя.
Вирішити цю проблему підприємець намагається за допомогою митців. Спочатку старі споруди почали прикрашати зовні: першим тут з’явився портрет Надії Савченко, якраз на день її народження. В перспективі – серія муралів з десяти картин на тему “Гімн України”. Ескіз майбутнього полиптиха розробив Валерій Дзигало, а працює над ним група художників під керівництвом Дениса Антюхова. За планами, до кінця літа всі стіни двох елеваторів будуть в малюнках.


“Коли при оголошенні вироку Олег Сенцов заспівав Гімн, виникла ідея зробити мурал з Олегом Сенцовим та Надією Савченко, які співають Гімн України. Художники запропонували створити не один, а кілька окремих портретів. Тому це буде серія муралів із загальною назвою “Гімн України”. На першому з них – Надія Савченко. Наступний – портрет Олега Сенцова. Якби не дощі, уже був би намальований”, - розповідає Максим Дрозденко.
Портрет Надії Савченко на млину намалювали як раз до її повернення в Україну. “Тому я маю надію, коли домалюємо Сенцова, він приїде на відкриття”, - додає підприємець.


Але перетворюють старий млин не лише зовні - уже цієї суботи, 4 червня, тут, у приміщенні млина Германа Нібура, відбудеться відкриття арт-об’єкту “Лофт-млин”.
Схоже, й до Запоріжжя дійшов лофт – перетворення старих промислових будівель на модні арт-об’єкти. А у Запоріжжі таких чимало, тож для митців непочатий край роботи.


Хоча новітнє мистецтво далеко не всі, як б того хотілося, сприймають. Приміром, “Снігур” та “Лавров”, створені запорізьким і харківським скульпторами, і “на ура” сприйняті запорізькими майданівцями, поки що прикрашають кабінет Максима Дрозденка. “А їх ніде ставити. Зі “Снігуром” ходив до міськради разів чотири, пропонував, щоб виділили місце. Не виділили. А з “Лавровим” уже нікуди й не йду. Думаю, вони тут й будуть стояти”, - зізнається підприємець.Лофт (англ. Loft – “горище”) зародився в сорокові роки в США, в районах Манхеттена, Сохо і Східного Квінса в Нью-Йорку. Звідси його друга назва - нью-йоркський стиль. Тоді покинуті різні промислові приміщення, заводи та фабрики митці стали перетворювати на арт-об’єкти, майстерні і житло. Найвідомішим тодішнім лофтом була арт-студія Енді Воргола “Фабрика“. Тепер це популярний стиль у багатьох промислових містах світу.


Писав для Depo.ua

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.