Перейти до основного вмісту

Книга про антирадянський супротив Запорожжя


Книгу “Запоріжжя і запоріжці у боротьбі за незалежність України: героїчне XX століття” презентував сьогодні, 27 квітня, її автор, кандидат історичних наук, директор запорізького науково-дослідного центру “Спадщина” Юрій Щур.

“Власне, це історія українського Запоріжжя, боротьбу запоріжців за незалежність, починаючи з 1917 року і закінчуючи 1991 роком. У книзі охоплено період української революції, антирадянський спротив тридцятих років, періоду нацистської окупації та післявоєнний період”, – зазначив Юрій Щур.Книгу видано обласною універсальною науковою бібліотекою, тому й тиражем – всього 300 примірників.
Поки що книга буде доступна читачеві лише в бібліотеках області.

Писав для Depo.ua

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.