Перейти до основного вмісту

Стокротка


Bellis L., маргаритка, українською: стокротка.
Сто кротка. Кротка, тобто лагідна, тиха, сумирна…
Минулого року весною привезена з Бермінвод, з лісу. Прижилася у мене на балконі, а восени заніс до хати, і ось, розквітла – на День Соборності України…

Запорожці, які повернулися з походу, принесли вдовиці сумну звістку – її двоє сині полягли в лютій січі з клятою ордою, а третього – зайди забрали в полон та на смерть закатували.
…Боса й простоволоса вдовиця бігла засніженим степом, яким проводжала своїх синів-козаків на війну. Бігла й тяжко голосила. А там, де впали її гіркі сльози, з-під снігу проросли білі квіти – рівно сто кротких квіточок. Відтоді їх так й називають – стокротками, або материнськими сльозами.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.