Перейти до основного вмісту

Хортиця. Через місяць на Брагарні


Скелі Січової Брами...


Ці скелі – справді зцілюють, дають сили бути сильнішим за зло…
Так сталося, що майже місяць не був на Хортиці. Про свої проблеми нікому не говорив, бо, вважаю, друзів неможна засмучувати. Тим, хто здогадався і підтримав, дякую.Брагарня. Востаннє тут був, коли зруйнували святилище. Хлопці відреставрували, дуже хотілося його побачити, і ось побачив…

Наприкінці моєї сьогоднішньої мандрівки, уже під вечір, мав розмову з пані Любою. Біля музею вона граблями розчісувала схил, звільняючи від сухої трави. Пояснила, що таким чином хоче розчистити місце для дощових потоків і не дати їм розмити стежку.
Переконав її цього не робити. На схилі чимало червонокнижних рослин, і суха трава їм ніби ковдра на зиму. Стежку, якщо дощі розмиють, можна прокласти нову, а трави, якщо вимерзнуть, не відновиш...
Потім ми з пані Любою довго говорили про Хортицю - дивовижно прекрасну будь-якої пори…

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.