Перейти до основного вмісту

Хортиця. Січова Брама... Прадавнє каміння


Місяць хворів, з 21 листопада, і коли було зовсім зле – мені Хортиця снилась, так хотілося побувати на острові, хоч на краєчку… І ось, сьогодні нарешті мав можливість доторкнутися до прадавнього каміння.

Урочище Чорної скелі. Січова Брама… Фактично, це кам’яний мішок. Мені тут добре, відчуваю себе єдиним цілим зі всім цим. До речі, всі мої світлини первоцвітів звідси. Саме тут вони розцвітають, коли весною й не пахне…
Крім Січової Брами, встиг побувати ще й на Савутиній скелі та Брагарні, так що, набрався сил, підзарядився…
Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.