Перейти до основного вмісту

Хортиця... Прощання з літом


Равлик-погорілець…

За минулий місяць на Хортиці декілька разів полихав степ, лісосмуги… Пожежі тушили, залучалися навіть добровольці. Втім, вигоріло дуже багато. Вогонь сягнув аж Висячого болота, про яке я тут часто розповідаю.
Причина – людський фактор. Шашлики смажили, наркотики варили, або хтось просто кинув недопалок у суху траву… Хтозна, поки на Сході йде війна, тут хітрожопі розважаються – й цього року, як ніколи, аж занадто масово. Не пам’ятаю, щоб стільки було вигорілої території…
Тут лише дві світлини: равлик і наступна. Боляче було бачити вигорілі, чорні яри й схили, фотографувати не зміг… Хто вцілів: птахи, ящірки, змії і равлики – свою територію не покинули. І після вчорашньої зливи, уже пробивається зелена трава…


У нас на роботі знову неповний робочий тиждень, тож скористався нагодою і… Трохи відпочив. Підзарядився. Щоправда зустрів знайомих, літніх чоловіків, з якими познайомився у минулі роки тут, на Хортиці, під час своїх мандрівок. Звісно, розмовляли про війну… Ще й Гаврилівна телефонувала, скаржилася, що тільки-но повернулася з Амвросіївки… і що треба більше молитися, наша спільна молитва дає сил тим, хто на фронті.
Ну, а далі – Хортиця, якою її сьогодні побачив, можливо, комусь стане легше від цих світлин…
Бережіть Україну!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.