Перейти до основного вмісту

Гості... Камінь з дірочкою і ніяких аномалій


Думав, що безсмертники уже відцвіли своє. А тут – диво! – вся Савутина скеля буквально усипана бузковими зірочками.
Це так Хортиця стрічала моїх гостей – Ярослава Сочку та його дружину Лесю.

Чимало користувачів Інтернету добре знають Ярослава Сочку по сайту «Україна Аномальна», а також по UFOBUA – національному архіву НЛО.
А сьогодні Ярослав Сочка вперше побував на Хортиці.
Маршрут традиційний – урочище Чорної скелі, Савутина і ми дійшли аж до маяка.


На Брагарні бачили молоденьку ящірку – дитинча.


Ящірка вилізла на камінь святилища і нас розглядала. Зовсім мініатюрна.


Уже енциклопедичне святилище «яйце».


Біля Перуна. До речі, всіх тутешніх ідолів обійшли.


Деякі шанувальники на ляп-тяп спечених телепередач вважають, що цей «камінь з дірочкою» – метеорит, і досить лише до нього торкнутися, щоб зцілитися… Насправді, це просто маяк. Ним користувалися запорожці з незапам’ятних часів, ймовірно, ще до скіфів. У отвір, видовбаний у камені (праворуч, глибина десь 50 см) наливали жир і запалювали ґніт – вночі зі світильника по воді було видно вогняну доріжку для тих, хто йшов човном з Великого Лугу до Хортиці.
Маяк, що важливо, не бачили кочівники, кордон з яким пролягав по лівому берегу, по річці Кінські Води (тепер Конка, а ще раніше – Калка).


На завершення екскурсії Ярослав Сочка подарував свою книгу «НЛО над Києвом» та диск з архівом «України Аномальної» за кілька років.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.