Перейти до основного вмісту

Сон-трава


Сон-трава латинською Pulsatilla patens – означає «штовхати» (Pulsatilla), бо її квіточки погойдуються, ніби штовхається вітром.
За однією з легенд, у всіх квітів є матері, а у сон-трави – зла мачуха. Рано на весні, коли ще сніг не зійшов, мачуха будить свою падчерку, штовхає й каже: «Вставай, ледаща, годі спати!». Тому сон-трава й одцвітає раніше за інші квіти, і рідко, хто її красу бачить…
Якщо прилягти поряд з сон-травою, так, щоб знизу бачити квіточки, вони повільно-повільно погойдуються і переповідають всі нездійснені мрії…

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.