Перейти до основного вмісту

Первоцвіти... з кабаном і богами


Не зміг відмовитися від задоволення ще раз побачити первоцвіти. Тим більше, що сьогодні сонячний день. Такого Сонця за весь березень ще не було. Ну й мусив виконати обіцянку.

За прогнозом, від завтра – опади, та ще й Кучки. А отже, буде дути та піднімати пилюку. Крім того, синоптики обіцяють морози до мінус дев’яти, навіть сніг… А я обіцяв показати первоцвіти. Тож, організувалися експромтом. Телефоном домовилися і гайнули на Хортицю.
Квітів багато, різні. А ось пролісків – менше, аніж вчора. Вчора мені пощастило.
На світлинах – кабан, крупним планом і з відстані. До 1918 року на цій скелі, що в Січовій Брамі, було три обличчя янголів.
Обличчя розстріляли з гармат п’яні окупанти-муравйовці. І янголи перетворилися на кабана, якого можна побачити при певному освітленні та ракурсі…
А далі – деякі первоцвіти, святилища на Брагарні, Мокоша з котушкою ниток і святилище «яйце», що біля неї, а також новий Перун, та залишки старого…
Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.