Перейти до основного вмісту

Мавпа

На скелі Рогози, що на правому березі над Старим Дніпром навпроти Хортиці, видно Мавпу. Це, якщо йти з півночі туристичною стежкою.
Кажуть, її так називали ще запорозькі козаки. Ніяких підтверджень тому нема. Втім, у музеї на Хортиці є фото групи німців-колоністів біля цього каменю. Вони його називали «аффенкопф» – «голова мавпи».
До речі, біля Мавпи – печера Кутова. Слово «кутова» за термінологією спелеологів – вертикально опущений «комин», тобто, якщо проще, людину туди можна опустити солдатиком. Наскільки глибока та печера – не відомо. Можливо, це й є той самий вхід під Хортицю… А охороняє його Мавпа… Чи не Мавпа, а якась богоподібна істота, легенда про яку – загубилася десь ще у допотопні часи, коли тут жили люди… Ті самі мешканці цього краю, які спорудили обсерваторію у вигляді піраміди…
А ось про піраміду – в наступному дописі.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.