Перейти до основного вмісту

Капличка невеличка


Минуло майже дванадцять років відтоді, як у цій капличці був останній раз…

Тут хрестили сина. Прямо з пологового будинку куми повезли, похрестили і аж потім додому.
Капличка апостола Павла. Тоді з малим постійно ходив сюди. Петрик, так звуть мого сина, в ній обповзав всю підлогу, тут зробив перші свої кроки… Знав, де Бозя. А на Діву Марію показував пальцем і казав: «Мама Бозі». Сам додумався. Цікаві були часи.
Після того, як розлучилися, Петрика до церкви не водять… Якось по телефону намагався з’ясувати, чи хоч щось пам’ятає про Бозю, він став мене висміювати… Розумію, це його так навчили говорити на мене… Ай, не хочу про це.
Сьогодні випадково потрапив до каплички.
Ранішня, Літургія… На душі так добре стало. Спокійно-спокійно. Звісно думав про Петрика. Нічого, підросте, зрозуміє і згадає про Бозю.
Капличка належить греко-католицькій громаді Запоріжжя. Звичайна хата. Свого часу її облаштували під церкву римо-католики, а потім, коли побудували собі храм, передали греко-католикам (чи подарували, точно не знаю).Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дмитро Вишневецький ніколи не був Байдою

Наразі не відомо, хто та за яких обставин назвав Дмитра Вишневецького Байдою. А також не нема жодних історичних підтверджень тому, що Байда – це конкретна особа. Ймовірно, Байда – фольклорний образ, нашкалт Мамая.

Хортиця. Новорічне

Нарешті я - на Хортиці. Майже чотири місяці не був тут…

Яфет "був парубок моторний..."

Наш прадавній пращур «був парубок моторний», хто б сумнівався. І мова, і чуби, як ми їх тепер називаємо, козацькі, і звичаї – все від нього… Ось, тільки хто він?
Поки що лише намагаюся з’ясувати.
Тому далі – дуже багато букв, аніяких висновків, лише припущення за цитатами з Біблії, Історії Геродота та різних міфів, які я скопіював з Вікіпедії та деяких інших джерел, тому не раджу цитувати. Але буду радий коментарям – доповненням, запереченням тощо.